Відділення №5

2

Завідуюча відділення

ЗАХАРЧЕНКО ЛЮДМИЛА ВІКТОРІВНА

лікар-психіатр

Має першу категорію з психіатрії

Тел.: (04733) 4-32-19  

Закінчила лікувальний факультет Одеського державного медичного університету в 2004 році. З 2005 року працює лікарем-психіатром в КЗ «ЧОПЛ» ЧОР. Загальний стаж по роботі в психіатричному закладі на травень 2017 року – 11 років. З вересня 2011 року займає посаду завідувача відділення. В 2013 році отримала першу кваліфікаційну категорію по психіатрії. В травні 2016 року завершила навчання в НМАПО в м. Київ на циклі спеціалізації «Управління охороною здоров’я» очно-заочною формою навчання терміном 18 місяців, і отримала диплом.


2

Микитенко Ольга Анатоліївна

Старша медична сестра

Має вищу категорію по сестринській справі

Тел.: (04733) 4-32-19  

В 2002 році закінчила Черкаський медичний коледж за спеціальністю «Сестринська справа» і здобула кваліфікацію медична сестра. В 2003 році розпочала свій трудовий шлях в КЗ «ЧОПЛ» ЧОР на посаді медичної сестри палатної. В травні 2011 року посіла І місце в конкурсі «Найкраща по професії». З вересня 2011 року займає посаду старшої медичної сестри. В 2012 році закінчила Черкаський медичний коледж і отримала базову вищу освіту за напрямком підготовки «Сестринська справа» та здобула кваліфікацію бакалавра медицини: медична сестра з відзнакою. В 2015 році присвоєно вищу кваліфікаційну категорію «Сестринська справа». Загальний стаж роботи в психіатричному закладі на травень 2017 року – 14 років.


v5Відділення № 5 – загально-психіатричне, первинного психотичного епізоду, кризових станів, для пацієнтів зі знов наступившими загостреннями психіки (з кратністю поступлення до 5 разів та давністю захворювання до 10 років) із збереженою трудовою та соціально-побутовою адаптацією, а також для осіб, які спричиняють будь-які форми аутоагресії (думки, наміри, вчинки), в т.ч. виділенням палати для надання медичної допомоги засудженим (2 ліжка), на 25 ліжок, чоловіче.

Контакти відділення:
тел.:(04733) 4-32-19 - Комутатор (у робочі дні з 8.00 до 18.00)
тел.: 4-28 - Завідувач відділенням
тел.: 4-72 - Ординаторська
тел.: 4-73 - Чергова м/с
тел.: 4-62 - Старша м/с
тел.: 4-16 - Сестра-господиня


Відділення призначене для надання пацієнтам висококваліфікованої психіатричної допомоги пацієнтам з наступною патологією:

  • первинні пацієнти чоловічої статі старше 18 років з гострими розладами психічної діяльності;
  • пацієнти на ендогенні розлади (афективні розлади - біполярний афективний розлад, рекурентній депресивний розлад, шизофренія, тощо), що дебютували або загострились;
  • пацієнти з адаптаційними розладами (гостра стресова реакція, посттравматичні стресові розлади);
  • пацієнти з невротичними розладами пов’язані зі стресом і соматоформними розладами (суїцидальними думками, діями) з метою диференціальної діагностики та лікування.

Пацієнти поступають за направленням лікарів психоневрологічного диспансеру, лікарів спеціалізованих бригад швидкої психіатричної допомоги, районних психіатрів, лікарів приймального відділення:

  • Обов’язковою умовою госпіталізації відповідно до Закону України « Про психіатричну допомогу» є добровільність та усвідомлена згода пацієнта. Примірник Закону України «Про психіатричну допомогу» доступний до ознайомлення пацієнтів, родичів, персоналу відділення. Пацієнтам та їх родичам надається вичерпна та прозора інформація стосовно режиму дня, встановлених годин побачень з пацієнтами, а також зустрічі відвідувачів з лікуючим лікарем, визначеного переліку продуктів харчування, предметів та речей, дозволених до використання в межах відділення.
  • Протягом перших 24 годин пацієнт оглядається завідувачем відділення. У відділенні забезпечується цілодобовий нагляд і догляд за пацієнтами з виконанням призначень фахівців.

 

Персонал відділення - це молода команда кваліфікованих активних співробітників, які завжди прагнуть бути лідерами в здобутті та використанні нових знань та навиків, які беруть участь в організації і проведенні науково-практичних конференцій, консиліумів, семінарів, засідань експертних комісій, медичних рад, тощо.

Персонал відрізняється дисциплінованістю, високим фаховим рівнем, сумлінним і турботливим ставленням до пацієнтів, повагою та толерантністю до їх родичів.

Колектив 5-го відділення володіє сучасними методиками діагностики та лікування, застосовує в своїй роботі новітні препарати останніх поколінь. У складних диференційно-діагностичних випадках проводиться додаткове обстеження та комісійний огляд.

Молодші медичні спеціалісти відділення володіють сучасними методиками виконання лікарських призначень та догляду за хворими. Мають вищу атестаційну категорію 5 молодших медичних спеціалістів , 2 особи - першу категорію .

Завідувач відділення та молодші медичні спеціалісти приймають активну участь в конференціях, виступають з доповідями. Окрім лікувальної роботи, при наявності показань, здійснюється допомога в вирішенні соціальних та побутових проблем, залучення пацієнтів до реабілітаційних заходів. Багато хворих відвідують Центр медико-соціальної реабілітації. При наявності показань у відділенні проводиться діагностика та лікування супутньої соматичної патології. До послуг пацієнтів лікарня забезпечена сучасним медичним обладнанням (ЕКГ, ЕЕГ, РЕГ, М-ехо) та висококваліфікованими лікарями – консультантами.

Лікувальна, діагностична та реабілітаційна робота у відділенні супроводжується чуйним, доброзичливим ставленням лікаря та медичного персоналу до пацієнтів та їх родичів. В основу роботи фахівці відділення ставлять принципи партнерства у боротьбі з хворобою та її наслідками. У відділенні забезпечується можливість вільного звернення пацієнта до завідувача відділення чи адміністрації КЗ «ЧОПЛ» ЧОР з питань надання йому допомоги, або з питань порушення його прав чи законних інтересів, включаючи цілодобову можливість негайного звернення з перелічених питань до чергового лікаря. Після завершення лікування пацієнта виписка з історії хвороби направляється дільничному психіатру з рекомендаціями про подальші лікувальні та соціально-реабілітаційні заходи. При цьому медичний персонал забезпечує таємницю інформації про стан психічного здоров’я та їхнє приватне життя.

Багато пацієнтів вже після виписки звертаються до лікаря відділення за консультативною допомогою та життєвими порадами.

Відділення розташоване на 1-му поверху 3-х поверхового нового корпусу, в затишному зеленому місці. Відділення розраховане на 25 ліжок, має у своєму складі 7 палат, із них 5 палат мають покращені умови перебування (бойлер, душ та рукомийник) і розраховані на 2 особи, кожна з них.

16

Палій Ольга Віталіїївна

сестра-господарка

Господарчу діяльність очолює талановита сестра-господарка Палій Ольга Віталіїївна. Під її діловим керівництвом співробітниками проведено величезну роботу по наданню відділенню привабливого, затишного вигляду, який нагадує свою домівку кожному з пацієнтів.

До послуг пацієнтів щойно відремонтовані просторі палати, столова, кімната для відвідувачів, маніпуляційний кабінет, гігієнічні кімнати.

Є телевізор, велика бібліотека. Пацієнтам надана можливість щоденних прогулянок, вільного спілкування з родичами та друзями, можливість займатись малюванням, читати свіжу пресу, ходити на перегляд кінофільмів, дискотеки. На прохання віруючих відділення відвідує священник, пацієнти мають можливість ходити до церкви на богослужіння. У супроводі медичного персоналу пацієнти проводять час на прогулянках. Протягом перебування у відділенні пацієнти мають можливість спілкуватися один з одним, грати у шахи, шашки, нарди, доміно, дивитися телевізійні передачі, читати художню літературу. Лікувально – реабілітаційний процес завжди супроводжується чуйним, доброзичливим ставленням медичного персоналу до пацієнтів та їх родичів.

Кімната відпочинку

Зважаючи на профіль відділення, пацієнти користуються власним одягом, предметами особистої гігієни, косметологічними засобами та технічними: власними мобільними телефонами. Обладнана кімната відпочинку з достатньою кількістю художньої літератури, журналів. Для перегляду телепередач є сучасний телевізор з великою діагоналлю. Наявні технічні ресурси та професійні можливості персоналу відділення дозволяють якісно задовольнити потреби пацієнтів та їх родичів. Співробітники спрямовують свої зусилля на створення сприятливого психологічного та доброзичливого емоційного клімату у відділенні, використовують мультидисциплінарний підхід в роботі, як ефективний метод надання комплексної допомоги пацієнтам.

.

Фотогалерея відділення №5

.

БІЛЬШЕ ФОТО