ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ

  Довідка про комунальний заклад "Черкаська обласна психіатрична лікарня" Черкаської обласної ради

istoriya

 

З моменту заснування лікарні з 5 серпня 1946 року до 1948 року, вона функціонувала як лікувально-трудова колонія для хронічних пацієнтів Київської області, потім виконувала функції регіональної психіатричної лікарні, а від створення Черкаської області в 1954 році набрала статусу обласної психіатричної лікарні № 1 Черкаської області.

В післявоєнний період (1946-1958 роки) в лікарні проводились ремонтно-відновлювальні роботи напівзруйнованих будівель господарчим способом, силами пацієнтів та співробітників.

Наступне десятиріччя (1960-1970 роки) було наповнене діями по наданню лікарні змісту лікувальної установи: відділення були забезпечені електроосвітленням, централізованим водопостачанням та каналізацією, опаленням та телефонним зв’язком. Збудовано декілька нових приміщень - аптека, прозекторська, дезкамера, банно-пральний комбінат, що значно покращило умови функціонування лікарні.
Для лікування застосовувались

нейролептики, які комбінувались з інсулінотерапією. Були створені кабінети електоенцефалографії, інформаційно-диспетчерська служба та Центр автоматичного магнітофонного звукозапису; обновлена апаратура фізіотерапевтичного відділення.

1970-1980 роки характеризуються науковим обґрунтуванням та практичним розвитком соціально-трудової реабілітації та відновлювального лікування осіб з психічними розладами. В 1974 році лікарня була учасником ВДНХ (виставки досягнень народного господарства) з питань соціально-трудової реабілітації і нагороджена грамотою ВДНХ – 74.

У 1980-1990 роках лікарня мала 1600 штатних ліжок, розташованих у 22 лікувально-діагностичних відділеннях. В закладі знайшли широке застосування сучасні психофармакологічні, біологічні та психосоціальні методи лікування розладів в поєднанні з соціально-трудовою реабілітацією.

Лікарі постійно знаходяться в науковому пошуку: за свою історію лікарня дала 2 докторів і 8 кандидатів медичних наук. Напрацьований досвід лікарні друкується в численних державних та міжнародних збірниках робіт діячів психіатрії.